Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

64 pacientë me Coronavirus në Spitalin e Pejës

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 64 pacientë me koronavirus.Nga këta pacientë, 45 janë në oksigjenoterapi, 3 në Respirator dhe 14 në gjendje të rëndë.

Postimi i plotë:

Aktualisht 64 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 45 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 14 pacientë janë në gjendje më të rëndë dhe 3 pacientë janë në Respirator (CPAP).
Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 254 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, dhe nga këta 22 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.
2 lindje kanë qenë gjatë ditës së djeshme në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 1 normale dhe 1 me prerje cezariane. Kanë lindur 2, prej tyre 1 e gjinisë mashkullore dhe 1 e gjinisë femërore.
256 pacientë kanë kryer analiza, që në total kanë bërë 3764 analiza ndërsa janë kryer 12 operacione.

Postime të ngjashme

Kurti: Jemi të përkushtuar për mbrojtjen dhe përparimin e të drejtave të njeriut

D V

Gërvalla në Slloveni: BE-ja duhet ta ndalë ‘Mini-Shengenin’, i rrezikshëm për paqen në Ballkan

D V

Mungon një i akuzuar, dështon gjykimi ndaj Milaim Zekës dhe të tjerëve

D V

Gjykata Speciale ia ka vazhduar paraburgimin Salih Mustafës

N E

Komunat më transparente sipas KDI-së

N E

Arrestohet 37 vjeçari në Fushë-Kosovë

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...