Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

6535 raste aktive me Covid në Kosovë

Me shtimin e numrit të të shëruarve nga Coronavirusi gjatë ditëve të fundit, numri i rasteve aktive me këtë virus në vend ka shënuar rënie, njofton Insajderi.

Gjashtë mijë e 535 raste po vazhdojnë të jenë të regjistruar si të infektuar me COVID-19 në Kosovë.

Numri total i rasteve pozitive që nga 13 marsi kur është paraqitur rasti i parë me COVID-19 është 53 mijë e 532 raste nga 195 mijë e 475 persona të dyshimtë.

Që nga fillimi i pandemisë e deri tani një mijë e 375 persona me COVID-19 kanë humbur jetën.

I lartë mbetet edhe numri i personave që janë shëruar nga ky virus, ku numri i përgjithshëm ka arritur në 45 mijë e 613 pacientë të shëruar.

IKSHPK njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitive 259 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Postime të ngjashme

Aksion i madh i Policisë në gjithë Prishtinën

T E

Arrestimi i 8 policëve, ambasadori amerikan në Kosovë: Askush mbi ligjin

T E

Serbia sulmonte Prekazin, e thirra Xhemajl Mustafën dhe Enver Malokun

T E

Kosova përkujton Epopenë e UÇK-së pa ish-komandantët që janë në Hagë

S.B.

Kategorizimi i ri i komunave, 14 në zonën e kuqe

S.B.

Partitë pa qëndrim për zgjedhjen e presidentit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...