680 votues të Çuçer Sandevës votojnë në Butel, rrezikohet legjitimiteti në Qytetin e Shkupit

Shkup, 22 shtator – 680 votues të cilët jetojnë në Komunën e Çuçer Sandevës, në këto zgjedhor do të votojnë për Komunën e Butelit dhe Qytetin e Shkupit. Gabimi është pasoja e moskoordinimit mes institucioneve.

Qytetarët kanë letërnjoftime me adresë banimi në Komunën e Butelit dhe pse Regjistri Qendror, Qyteti i Shkupit dhe Komuna e Butelit pranojnë se ata janë banorë të Çuçer Sandevës, konkretisht banor në disa rrugica të rrugës “Butellska” dhe rrugës “Prizrenska”. Gabimin e kanë vërejtur dhe prej kohësh kanë kërkuar zgjidhje nga sektori për listën zgjedhore dhe njësia rajonale e KSHZ-së në Çair, të cilët e kanë bërë kërkesën për përmirësim./alsat.mk

Related posts

Në Shkup sot do të mbahet Forumi energjetik MEF 2021

N E

Nesër temperatura mbi msataren, për fundjavë reshje shiu

D V

Nga gjithsej 330 mijë të vaksinuar, 92 prej tyre janë të infektuar me Covid-19

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More