Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

69 pacientë me COVID-19 të shtrirë në Spitalin e Pejës, 11 në gjendje më të rëndë

Në Spitalin e Pejës aktualisht janë duke u trajtuar 69 pacientë të prekur me COVID-19.

Sipas njoftimit të këtij spitali, nga këta pacientë 2 janë në respirator, 47 të tjerë në oksigjeno terapi kurse 11 të tjerë janë në gjendje më të rëndë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 6 pacientë që kanë qenë të infektuar me COVID-19.

Postime të ngjashme

Marko Gjuriq: “Ne serbët besojmë se Kosovë është pjesë e territorit tonë”

N E

Kurti dhe Shefi i EULEX: Aktivizim më i madh i prokurorive të Kosovës në luftimin e krimit dhe korrupsioni

N E

Kosovë: Vazhdon faza e parë e imunizimit

N E

Arbërie Nagavci: “Harmonizimi i arsimit dhe aftësimit profesional me kërkesat e tregut të punës

N E

Lumir Abdixhiku tregon për vendimet që u morën në mbledhjen e kryesisë

N E

Gjermania konfirmon mbështetjen për Kosovën në arrtjen e objektivave

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...