Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

7 humbje jete, 373 të infektuar me Covid-19 dhe 638 të shëruar

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 2017 testime të realizuara, 373 persona kanë rezultuar me Covid-19.

Shkup – 161, Kavadar – 34, Ohër – 23, Tetovë – 15, Prilep – 15, Struga – 14, Kumanovë – 12, Gjevgjeli – 11, Gostivar – 9, Dellçevë – 9, Veles – 7, Koçan – 7, Strumicë – 6, Negotinë – 6, Manastir – 5, Berovë – 5, Kërçovë – 5, Vinicë – 5, Shtip – 4, Radovish – 4, Krushevë – 3, Resnjë – 2, Kriva Pallankë – 2, Probishtip -2, Kratovë – 2, Sveti Nikollë – 1, Bogdanc -1, Demir Kapi – 1, Makedonska Kamenica – 1, Dojran – 1.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 638 pacientë të shëruar nga virusi korona. Ndërkaq, 7 pacientë e kanë humbur betejën me Covid-19.

Postime të ngjashme

Rektorati I Universitetit “Nëna Terezë” në Shkup me apel për vaksinimin e stafit dhe studentëve të UNT-së

D V

Nesër pa rrymë disa nga konsumatorët nga Qendra dhe Buteli

D V

Zjarr i madh nga pasditja po tërbon në Rankovc, ka edhe shtëpi të djegura

D V

Minsitri Filipçe: Pjesa më e madhe e të infektuarve, janë të ardhurit nga jashtë vendi

D V

Koçani është duke u djegur, banorët në panikë

D V

Zaev: Sot jemi shtet i pavarur dhe gjithçka varet nga ne

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...