Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

7 janari ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Shkup, 31 dhjetor, zhurnal.mk – 7 janari 2021 (e enjte), do të jetë ditë jo pune për të gjithë qytetarët e Maqedonisë së Veriut.

Këtë e ka bërë të ditur Ministria për Punë dhe Politikë Sociale, prej ku thonë se më 7 janar është festa e Krishtlindjeve.

“MPPS njofton se në pajtm me Ligjin për festa në RMV, 7 janari 2021 (e enjte) – Dita e parë e Krishtlindjes, sipas kalendarit ortodoks, është ditë jo pune për të gjithë qytetarët e Maqedonisë së Veriut. Të gjithë qytetarëve të besimit ortodoks ua urojmë këtë festë”, thuhet në njoftimin e MPPS-së.

Postime të ngjashme

Vestager: Të respektohen rregullat e BE-së në planet kombëtare të rimëkëmbjes

T E

Lefkov: Për lëshimet e platformës së regjistrimit nuk është fajtor populli

T E

Qeveria e miratoi Protokollin shëndetësor për zbatimin e regjistrimit

T E

Analistët për Zhurnal: Problemi me bullgarët do të jetë më shumë serioz se ai grek

Z H

Qeveria miraton Propozim ligjin për shpallje të malit Sharr si Park Kombëtar

T E

Georgievski: Nëse i falëm serbët, pse mos falim dhe bullgarët

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...