7 të shëruar dhe 17 raste të reja me Covid

Shkup, 22 korrik – Në 24 orët e fundit janë bërë 2896 testime për Covid, ndërsa pozitiv kanë rezultuar 17 persona, informon Zhurnal.

 

Sipas qyteteve, Tetova ka më tepër raste të reja se sa Shkupi gjithsej 9, më pas në Shkup ka 6 raste të reja ndërsa në Prilep dhe Gostivar nga 1.

Janë regjistruar 7 pacientë të shëruar ndërsa ka vdekur vetëm një pacient.

Deri tani në vendin tonë janë infektuar gjithsej 155981 persona. Prej tyre, 150251 janë shëruar, 5489 kanë vdekur ndërsa rastet aktive shënojnë 241.//Zhurnal.mk

Related posts

Sot në Shkup do të mbahet debati publik “Kthjellu” për propozimin e ri të Ligjit për lëndët e para minerale

N E

Institucione të KSHPK kërkojnë mendime për punësime, furnizime publike de marrëveshje për qira

Z H

VMRO-DPMNE “tërbohet” pasi dëgjoi për kandidimin e Joveskit si gjykatës kushtetues

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com