Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shtatë të vdekur dhe 234 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni

Shkup, 1 mars – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë 1208 testime, ndërsa pozitiv ndaj covid kanë rezultuar 234 pacientë, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, 99 raste të reja janë regjistruar në Shkup, më pas në Prilep 26, Kavadar 19, Kumanovë 17, Strumicë 15, Negotinë 9, Tetovë 7, Koçan 7, Gostivar 6, Shtip dhe Veles nga 5, Ohër dhe Gjevgjeli nga 4, Strugë 3, Vinicë 2, Manastir, Kriva Pallankë, Dibër, Dellçevë, Berovë dhe Probishtip nga 1 rast.

Kanë ndëruar jetë 7 pacientë. Bëhet fjalë për pacientë të moshës 68, 86, 71, 71, 62, 85 dhe 71.

Nga ana tjetër janë shëruar 274 pacientë.

Deri tani në vend janë regjistruar gjithsej 103020 pacientë të infektuar, prej tyre 91507 janë shëruar. 3144 kanë ndëruar jetë ndërsa rastet aktive janë 8369.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Interesimi i ulët i qytetarëve për të udhëtuar në Greqi

R Zh

Edhe Ali Ahmeti uron ekipin e futbollit “Shkendija”

R Zh

Sela: Tre klube shqiptare do ta përfaqësojnë RMV-në në garat evropiane

R Zh

Kasami uron Shkëndijën: Ditë e madhe për futbollin shqiptar në Maqedoninë e Veriut

R Zh

Shkëndija merr trofeun, festë kuqezi në Tetovë

R Zh

VMRO–DPMNE për kongresin e LSDM-së: Nuk merremi me LSDM, kanë dështuar

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...