Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Shtatë vdekur dhe 416 raste të reja me Covid, shërohen 278

Shkup, 11 shkurt – Zhurnal.mk – 416 raste të reja me Covid nga gjithsej 2705 testime janë regjistruar sot në Maqedoni, informon Zhurnal.mk

Sipas të dhënave, në Shkup janë regjistruar 186 raste, në Prilep 37, në Kavadar 29, në Ohër 23, në Veles dhe Strugë 16, në TEtovë 13, në Kumanovë 12, në Manastir 11, në Strumicë 10, në Gostivar dhe Shtip nga 8, në Koçan 7, në Gjevgjeli, Negotinë dhe Kriva Pallankë nga 5 raste, në Radovish dhe Dellçevë nga 4 raste, në Shën Nikollë dhe Berovë nga 3 raste, në Kërçovë, Resnje dhe Dojran nga 2 raste ndërsa nga një rast në Probishtip, Vallandovë, Kratovë, Bogdanci dhe Krushevë..

Ndërkohë kanë ndëruar jetë 7 pacientë. Bëhet fjalë për 3 pacientë 61, 66 dhe 86 vjeç nga Shkupi, dy pacientë 53 dhe 73 vjeç nga Struga , një 69 vjeç nga Ohri dhe 84 vjeç nga Kavadari.

Janë regjistruar 278 pacientë të shëruar.

Deri tani nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 96152 pacientë të infektuar, 87122 të shëruar, 2966 të vdekur ndërsa rastet aktive janë 6064.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Republika Çeke do të dhurojë vaksina për Maqedoninë e Veriut

Z H

Qeveria do të mbajë mbledhjen e rregullt të 92-të dhe tre mbledhje tematike

Z H

Vazhdon debati i përgjithshëm për ribalancin e plotësuar të Buxhetit

Z H

Moti sot në RMV

Z H

Seanca të tre komisioneve kuvendore

Z H

Ali Ahmeti: Mbretëreshat e xhudos do mbeten inspirim dhe simbol për brezat e ardhshëm

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...