Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

7 të vdekur dhe 726 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni

Shkup, 2 mars – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë 3144 testime për covid, ndërsa pozitiv kanë rezultuar 726 pacientë, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 367 raste të reja, në Prilep 53, në Kumanovë 34, në Negotinë 29, Kavadar 26, Manastir 25, Ohër 23, Kriva Pallankë 21, Veles 18, Tetovë 17, Gjevgjeli 14, Gostivar 12, Koçan 10, Shtip dhe Strugë nga 9, Probishtip 8, Demir Kapi 7, Strumicë, Berovë, Krushevë, Kratovë dhe Bogdanc nga 2 ndërsa në Makedonski Brod 1 rast.

Kanë ndëruar jetë 7 pacientë të moshës 77, 74, 71, 51, 72, 67 dhe 64.

Deri tani të infektuar kanë rezultuar 103746 pacientë, prej tyre 91875 janë shëruar, 3151 kanë vdekur ndërsa rastet aktive 8720.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Ivanovska paralajmëron se do ta paraqesë në polici finansiare Dragi Rashkovskin

Z H

Mickoski uron muslimanët me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit

B L

Spasovski – Kangler: Vazhdon bashkëpunimi i shkëlqyer me Slloveninë

Z H

Filipçe apel deputetëve të mbështesin çmimoren për trajtim antikovid në spitalet private

B L

Xhaferi uron besimtarët myslimanë me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit

Z H

Komiteti i Helsinkit: Ekzistojnë mundësi ligjore për marrjen e shtetësisë

B L

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...