Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

7 viktima, 175 të infektuar me Covid 19 dhe 365 të shëruar

Shkup, 31 janar – Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 1733 testime të realizuara, 175 persona janë diagnostifikuar me virusin korona.

Shkup – 90, Kavadarc – 15, Tetovë – 11, Kumanovë – 7, Ohër – 6, Kratovë – 6, Dibër – 5, Gostivar – 4, Prilep – 4, Strumicë – 4, Resnjë – 4, Veles – 3, Strugë – 3, Manastir – 2, Gjevgjeli – 2, Vinic – 2, Shtip – 1, Berovë – 1, Kërçovë – 1, Negotinë – 1, Dellçevë – 1, Krushevë – 1 dhe Sveti Nikollë – 1.

Shkup – 288, Veles – 10, Prilep – 7, Kumanovë – 7, Gostivar – 7, Shtip – 7, Koçan – 4, Gjevgjeli – 3, Kriva Pallankë – 3, Vinic – 3, Kratovë – 3, Kërçovë – 3, Tetovë – 2, Dibër – 2, Berovë – 2, Bogdanc – 2, Pehçevë – 2, Ohër – 1, Manastir – 1, Kavadar – 1, Resnjë – 1, Radovish – 1, Probishtip – 1, Krushevë – 1, Demir Hisar – 1, Makedonski Brod – 1 dhe Negotinë – 1.

Ndërkaq, në 24 orët e fundit 7 pacientë e kanë humbur betejën me Covid-19.

Postime të ngjashme

Qeveria do të mbajë mbledhjen e rregullt të 92-të dhe tre mbledhje tematike

Z H

Vazhdon debati i përgjithshëm për ribalancin e plotësuar të Buxhetit

Z H

Moti sot në RMV

Z H

Seanca të tre komisioneve kuvendore

Z H

Ali Ahmeti: Mbretëreshat e xhudos do mbeten inspirim dhe simbol për brezat e ardhshëm

D V

Lëvizja Besa mbajti kuvendin e nëndegës në Kamjan, ja kush u zgjodh kryetar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...