Maqedoni

7 viktima dhe 163 raste të reja me Covid-19, shërohen 132 pacientë

Zhurnal Ads

Shkup, 16 shtator, zhurnal.mk – Ministria e Shëndetësisë sot raportoi për 7 pacientë të vdekur dhe 163 të infektuar me koronavirusin e ri brenda 24 orëve.

Rastet e reja të të infektuarve dalin pas testimit të 1721 mostrave.

Rastet e reja janë regjistruar në Shkup-33, Kumanovë-17, Dibër-3, Shtip-5, Prilep-7, Tetovë-13, Strugë-3, Veles-6, Manastir-4, Ohër-2, Kavadar-5, Gostivar-8, Gjevgjeli- 3, Strumicë-18, Kriva Pallankë-2, Radovish-2, Koçani-11, Probistip-1, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-2, Valandovë-2, Vinicë-2, Delçevë-7, Shën Nikollë-1, Kërçovë-3, Resnjë-2.

Si pasojë e komplikimeve shëndetësore të shkaktuara nga COvid-19, brenda 24 orëve janë regjistruar 7 viktima, dy pacientë nga Struga (78 dhe 80 vjeç), një pacient nga Koçani (77 vjeç), një nga Strumica (44 vjeçar), nga Shkupi (72 vjeçar), një nga Manastiri (79 vjeçar) dhe një pacient nga Gostivari (79 vjeçar).

Instituti i Shëndetit Publik brenda 24 orëve ka regjistruar 132 pacientë të shëruar.

Sipas të dhënave të fundit, numri i personave të vdekur me sëmundjen Covid-19 ka arritur në 668.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë me Covid-19 janë diagnostikuar gjithsej 16088 persona.

Prej tyre, 13550 pacientë janë shëruar.

Ndërkaq, numri i rasteve aktive është 1870.

Postime të ngjashme

Kontesti me Bullgarinë, a mund përsëritet skenari “Greqia2” në rrugën e Maqedonisë së Veriut drejt BE-së?

XH,I

Filloi me punë baza ballkanike e të dhënave me informata për 4.000 sëmundje të rralla

Z H

Nelloski: Kjo Qeveri nuk do të zgjatë më tepër se deri në zgjedhjet lokale vitin tjetër

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...