Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

7 viktima dhe 325 raste të reja me Covid 19

Shkup, 30 janar – Lloji britanik i virusit Korona shkaktoi viktimën e parë në Maqedoninë e Veriut. Bëhet fjalë për një 46 vjeçar nga Ohri, i cili sipas Ministrisë së Shëndetësisë ka qenë në grupin e rrezikut të lartë për shkak të obezitetit. Ditë më parë u konfirmua prania e llojit britanik të virusit Korona pikërisht te ky person.

Ndërkohë në 24 orët e fundit janë shënuar 325 raste të reja me COVID-19, prej tyre 151 raste në Shkup, Tetovë 27 dhe Kavadar 17. Janë shënuar edhe 7 viktima, të moshës nga 62 deri 89 vjeçare. Janë kryer gjithsej 2589 teste.

Në raportin e ri të Institutit të Shëndetit Publik 479 persona evidentohen si të shëruar, numri më madh në Shkup, përkatësisht 358. Numri i rasteve aktive në territorin e vendit është 8354.

Postime të ngjashme

Shpallen konkurset për bursa të nxënësve dhe studentëve për 2021-2022

Z H

Ende ka disa vatra aktive të zjarrit në rajonin e Kumanovës

Z H

Pa energji elektrike banorët e Studeniçanit dhe të Karposhit

Z H

MSH: Dje janë vaksinuar 12.939 qytetarë

Z H

Maqedonia me mungesë të zjarrfikësve, automjeteve, aeroplanëve e helikopterëve

Z H

Për të kaluar në Tabanoc pritet deri 40 minuta

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...