Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

71 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës, tre në gjendje të rëndë

71 pacientë me COVID-19 po trajtohen aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës.

Kështu njoftohet në raportin e 24 oreshit të fundit të këtij spitali, ndërsa theksohet se 10 nga këta pacientë janë në gjendje të rëndë.

“Aktualisht 71 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 51 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 10 pacientë janë në gjendje më të rëndë dhe 3 pacientë janë në Respirator (CPAP)”, thuhet në raport.

Tre pacientë po ashtu janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit nga Covid-19.

Përveç pacientëve me koronavirus, gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 199 pacienteë kaneë marreë trajtim emergjent sheëndeteësoreë dhe nga këta 17 pacienteë janeë shtrireë peër trajtim teë meëtutjesheëm.

Postime të ngjashme

Albin Kurti pret ekipin e xhudos në aeroportin “Adem Jashari”

D V

IKSHPK: 48 raste të reja me COVID-19

D V

Përfshirja e prokurores në një audio-incizim, reagon ministrja Haxhiu: Ky skandal sikurse edhe të tjerat nuk guxojnë të na heshtin

D V

Tiketat ngjitëse përplasin ministrin Aliu me deputetin Lekaj

D V

Zjarret në Kosovë, ministri Mehaj apel qytetarëve: Denonconi keqbërësit

D V

Zyrtari i Vetëvendosjes konfirmon Arben Vitinë kandidat për të parin e Prishtinës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...