Kosovë

72 të shëruar dhe 54 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Zhurnal Ads

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës sot bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nuk është raportuar asnjë rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv, ndërsa janë konfirmuar 54 raste të reja.

Rastet pozitive sipas Institutit janë nga: komuna Prishtinë 26 raste, komuna Ferizaj 8 raste, komuna Lipjan 4 raste, komuna Vushtrri 4 raste, komuna Gjilan 3 raste, komuna Fushë Kosovë 2 raste, komuna Skenderaj 2 raste dhe me nga një rast Drenas, Obiliq, Pejë, Podujevë dhe Shtime.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 72 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 13.492 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.457. “Numri total i rasteve pozitive është 15.574 raste nga 67.294 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 625 raste të vdekjes.”, informoi IKSHPK./21Media

Postime të ngjashme

Projektligji për rimëkëmbjen ekonomike sot në votim në Kuvend

S.B.

Prokuroria Speciale kërkon zgjatjen e paraburgimit për Salih Mustafën

D XH

Kuvendi komunal i Prishtinës miraton buxhetin për vitin 2021

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...