Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

73 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës

73 pacientë të prekur me COVID-19 janë duke u trajtuar në Spitalin e Pejës.

Katër pacientë janë aktualisht në respirator (CPAP), 55 pacientë të tjerë në oksigjenoterapi ndërsa nga këta pacientë, 12 janë në gjendje më të rëndë.

“Përndryshe gjatë vikendit të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 463 paciente? kane? marre? trajtim emergjent she?ndete?sore?, pacientë dhe nga këta 38 paciente? jane? shtrire? pe?r trajtim te? me?tutjeshe?m.9 lindje kanë qenë gjatë vikendit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 8 normale dhe 1 me prerje cezariane. Kanë lindur 9 foshnje, 2 të gjinisë mashkullore dhe 7 të gjinisë femërore”, thuhet në njoftimin e spitalit.

Gjithashtu u theksua se 476 pacientë kanë kryer analiza, që në total u bënë 5 mijë e 345 analiza si dhe janë kryer 6 operacione.

Postime të ngjashme

Komuna e Prishtinës e gatshme të përballoj valën e re të COVID-19, shprehet kundër mbylljes

D V

Presidentja Osmani dorëzon medaljen post-mortem për Beau Biden

D V

I nxehti afrikan, sot temperatura të larta në vendin tonë

D V

Ardhja e bashkatdhetarëve, fluks i madh i veturave në pikat kufitare – te Dheu i Bardhë kolona e gjatë deri në 1500 metra

D V

Në rajonin e Prishtinës, gjatë natës së kaluar janë konfiskuar 10 patentë shoferë

D V

Zyrtare, Bedri Hamza kandidat i PDK-së për kryetar të Mitrovicës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...