Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

8 mjekë nga spitalet private u bashkangjiten kolegëve në klinikat shtetërore

Shkup, 7 prill – Zhurnal.mk – Prej nesër, tetë mjekë nga shëndetësia private do të përfshihen në mbështetjen e kolegëve të tyre nga institucionet shëndetësore publike. E rëndësisë thelbësore është të rritet kapaciteti dhe burimet njerëzore në betejën me këtë valë të fortë, njoftoi në profilin e tij në Fejsbuk ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe.

Këtë mëngjes, ministri thekson, në koordinimin e rregullt ditor me drejtorët e klinikave, kemi punuar në riorganizimin e sistemit dhe sigurimin e kapaciteteve të nevojshme.

“Presioni është i madh dhe planifikohet dhe plotësohet çdo ditë në mënyrë që të gjithë pacientët të marrin kujdesin e duhur. Kërkoj që të respektohen masat kufizuese dhe të gjitha rekomandimet për mbrojtje në mënyrë që të mbrohet sistemi shëndetësor”, shkroi Filipçe.

Postime të ngjashme

Qytetarët e vaksinuar të Maqedonisë së Veriut do të mund të udhëtojnë në Gjermani

Dafina Vidishiqi

Mariçiq: Kroacia mbështet nisjen e bisedimeve për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE

Dafina Vidishiqi

Sondazh i Gallup: 70% e bullgarëve janë kundër dorëzimit para Shkupit

Dafina Vidishiqi

Ulja e papunësisë mbetet e varur nga investimet e huaja

Dafina Vidishiqi

Policia vazhdon me gjobat për tejkalim shpejtësie, 67 dënime në autostradën Shkup – Veles

Dafina Vidishiqi

BESA fillon riorganizimin e degës së Bogovinës, themelohet nëndega në Pirok

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...