Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

8 shenja që tregojnë se jeni të lodhur nga puna

Për të shkuar deri tek suksesi rruga kalon përmes vështirësish dhe sakrifica, por kjo nuk do të thotë kurrsesi se duhen prishur balancat.

Më poshtë do të gjeni një listë me simptomat që na tregojnë se e kemi shkelur pak me punën:

E rëndësishme është që të gjendet një ekuilibër mes punës, kohës së lirë, argëtimit, familjes dhe pushimit. Por si ta kuptojmë që në fakt e kemi tejkaluar masën e të punuarit?

Jeni gjithmonë të lodhur

Marrëdhëniet tuaja janë copë-copë

Nuk bëni asgjë argëtuese

Rendimenti në punë ka filluar të bjerë

Po kështu edhe kujtesa

Rezultatet e projekteve tuaja janë gjithashtu të dobëta

Jeni të varur nga puna

Keni filluar të keni probleme edhe me shëndetin

Postime të ngjashme

Kjo çantë në formë aeroplani e Louis Vuitton kushton ‘më shumë sesa disa aeroplanë të vërtetë’

S.B.

Një Tesla me shpejtësi rreth 160 km/orë godet disa makina të parkuara, pastaj përplaset në një shtëpi në Florida

S.B.

Hapën themelet e një ndërtese, banorët e një fshati në Indi gjetën një enë të mbushur me stoli ari dhe argjendi – por gëzimi i tyre zgjati shumë pak

S.B.

Mësim në plazh për nxënësit në Spanjë

S.B.

Stërvitësi vritet nga ariu i cirkut pasi harroi të hiqte maskën e koronavirusit në kafazin e tij

S.B.

NASA nxjerr një imazh spektakolar nga planeti Mars

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...