Agjencia Zhurnal.mk

8 të vdekur dhe 136 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni

Shkup, 24 qershor – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë 1208 testime, ndërsa janë regjistruar gjithsej 136 raste të reja me Covid 19, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 80 raste, Kumanovë 6, Shtip 1, Prilep 3, Tetovë 24, Strugë 1, Veles 3, Ohër 5, Gostivar 4, Strumicë 1, Kriva Pallankë 1, Koçan, Kërçovë 1, Resnjë 4 dhe Negotinë 1.

Ndërkohë kanë ndëruar jetë tetë pacientë. Dy nga Shkupi, dy nga Kumanova, dy nga Tetova dhe një nga Velesi dhe një nga Kërçova.

Nga ana tjetër janë shëruar 43 pacientë.

26 të shëruar janë nga Shkupi, 1 nga Shtipi, 1 nga Prilepi, 6 nga Tetova, 4 nga Velesi, 2 nga Gostivari, 1 nga Koçani, 1 nga Probishtipi dhe 1 nga Kratova.

Deri tani janë bërë gjithsej 54456 testime, e prej tyre deri tani pozitiv kanë rezultuar 5445 persona. Numri i të shëruarve është 2091, i të vdekurve 259 ndërsa rastet aktive janë 3095 persona.///Zhurnal.mk

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...