Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

8 viktima dhe 144 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Zhurnal Ads

Shkup, 18 shtator, zhurnal.mk – Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1545 testime për coronavirus, ndërsa 144 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre në Shkup-27, Kumanovë-11, Dibër-3, Shtip-5, Prilep-13, Tetovë-13, Veles-4, Manastir-5, Ohër-2, Kavadar-1, Gostivar-8, Gjevgjeli-2, Strumicë-15, Kriva Pallankë-1, Radovish-8, Krushevë-2, Koçan-13, Makedonski Brod-1, Berovë-2, Vinicë-1, Dellçevë-3, Kërçovë-2, Resnjë-2.

Në këtë periudhë kanë ndërruar jetë edhe tetë pacientë: një nga Kumanova, një nga Shtipi, dy nga Prilepi, një nga Tetova, një nga Strumica, një nga Vinica dhe një nga Kërçova.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 97 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 16.417, prej të cilëve 13.732 janë shëruar, ndërsa 683 kanë ndërruar jetë. Numri i rasteve aktive është 2.002.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Thirrje publike për subvencione për pastrimin e oxhaqeve

R ZH

Vazhdojnë negociatat me Bullgarinë, vijat e kuqe nuk guxojnë të shkelen

Z H

Filipçe: Lufta kundër virusit do të vazhdojë edhe në vitin 2021

T E

Holanda demanton se ka mbëshetur Bullgarinë në bllokimin e Maqedonisë së Veriut

E.E.

LSDM: Buxheti për vitin 2021 siguron mbështetje për shëndetësinë dhe ekonominë

E.E.

Maqedonia, Shqipëria, Mali i Zi u bashkohen sanksioneve të BE-së kundër Bjellorusisë

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...