Kosovë

800 qytetarë u gjobitën dje pasi nuk i respektuan masat ndaj COVID-19

Zhurnal Ads

Përveç gjobave për shkelësit e trafikut që ka shqiptuar dje Policia e Kosovës, janë shqiptuar gjoba edhe për qytetarët që nuk i respektuan masat e Qeverisë ndaj COVID-19.

Në njoftimin e Policisë thuhet se janë shqiptuar 800 gjoba në bazë të ligjit COVID-19.

Bartja e maskës dhe ruajtja e distancës fizike prej 2 metrash është obligative me vendim të Qeverisë së Kosovës.

Postime të ngjashme

LVV: Çështja e të pagjeturve nuk duhet negociuar me Serbinë, Qeveria Hoti është duke i bërë dëm të madh Kosovës

admin

Sot paraqitja e parë e Selimit para Gjykatës Speciale

S.B.

Shteti dëmton naftëtarët me miliona euro, kërkohet nga MTI shfuqizimi i udhëzimeve administrative

D XH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...