Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

814 gjoba anti-COVID të shqiptuara në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës njofton se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 814 gjoba për ata të cilët nuk i kanë respektuar masat kundër përhapjes së COVID-19, njofton Insajderi.

Këto tiketa bazën ligjore e kanë tek Ligji për Pandeminë, i miratuar nga Qeveria e Kosovës.

Ndërkohë, për shkelësit e rregullave në trafik, policia ka shqiptuar një mijë e 246 gjoba.

Gjatë 24 orëve të fundit bëhet e ditur se kanë ndodhur 10 aksidente trafiku me të lënduar dhe 27 aksidente trafiku me dëme materiale.

Postime të ngjashme

Arrestohen disa aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri

R Zh

Qeveria thotë se fluksi i qytetarëve për në Shqipëri s’ka lidhje me masat

R Zh

Nga Qeveria e Serbisë pyesin Kurtin: A e ke prioritet “Shqipërinë e Madhe”?

R Zh

“Ligji për pasuri të pajustifikueshme mund të hetojë edhe pasurinë e qytetarëve”

R Zh

Kosovë / 775 gjoba brenda 24 orëve për ata që s’respektuan masat anti-COVID

R Zh

Presidentes Osmani i kërkohet që të ketë prioritet çështjen e grave të dhunuara gjatë luftës

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...