Agjencia Zhurnal.mk
Covid 19 Maqedoni

Maqedoni: 83 raste të reja me Covid, 4 të vdekur dhe 146 të shëruar

Shkup, 5 tetor – zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë gjithsej 539 testime për Covid ndërsa janë regjistruar 83 raste të reja, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 34 raste të reja, në Kumanovë 3, Shtip 6, Tetovë 5, Strugë 3, Veles 3, Ohër 1, Gjevgjeli 1, Strumicë 5, Kriva Pallankë 1, Radovish 1, Koçan 9, Berovë 1, Vallandovë 5, Vinicë 1 dhe Dellçevë 4.

Kanë ndëruar jetë katër pacientë, tre nga Shkupi (66,88 dhe 62 vjeç) dhe një nga Tetova (73 vjeç).

Nga ana tjetër janë shëruar 146 pacientë.

Gjithsej deri tani janë infektuar 18873 persona, prej tyre 15487 janë shëruar, 760 kanë vdekur ndërsa rastet aktive janë 2626.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Teuta Arifi inspekton nga afër punimet në Çarshinë e Epërme

Dafina Vidishiqi

Të shtëna me armë zjarri në Çarshi të Shkupit

Dafina Vidishiqi

Hungaria hapi Konsullatë në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

RMV, padi ndaj tetë personave për armëmbajtje, terrorizëm e luftime për ISIS në kuadër të rastit “Qelia”

Dafina Vidishiqi

Filipçe: Në shtator, nxënësit mund të kthehen në bankat e tyre

Dafina Vidishiqi

Zaev: Te ne kanë ndikim forca dhe palë të treta

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...