Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

84 aktakuza të ngritura dhe 20 persona të ndaluar gjatë 24 orëve të fundit

Sipas raportit 24-orësh nga Zyra e Prokurorit të Shtetit, gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur tetëdhjetekatër (84) aktakuza ndaj njëqindnëntë (109) personave për vepra të ndryshme penale.

Në këtë njoftim gjithashtu thuhet se me urdhër të Prokurorit të Shtetit janë ndaluar për 48 orë njëzetë (20) persona të dyshuar dhe janë paraqitur tri (3) kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit për tre (3) persona të dyshuar dhe dy (2) kërkesa

për caktimin e masës së arrestit shtëpiak kundër dy (2) personave.

10 persona të dyshuar janë ndaluar në Prishtinë, 5 në Gjakovë, 3 në Pejë e 1 në Ferizaj. /Zëri

Postime të ngjashme

Shefqet Krasniqi infektohet me COVID-19

Dafina Vidishiqi

‘Fyerje, provokime dhe tone të larta gjatë takimit Kurti-Vuçiq në Bruksel’

Dafina Vidishiqi

Limaj për takimin e Kurtit me Vuçiq: I shkeli premtimet

Dafina Vidishiqi

Mustafa: Çështjen e Kosovës nuk e zgjidhin as katër apo 400 propozime të Kurtit, pa SHBA-të është askushi në dialog

Dafina Vidishiqi

Vuçiq kërkon hapjen e arkivave të UÇK-së

Dafina Vidishiqi

Ferdonije Qerkezi mirëpret dialogun për të pagjeturit: Pa bisedime asgjë nuk mund të bëhet

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...