Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

850 mijë! Rama bën bilancin e të vaksinuarve në vendin tonë

Fushata e vaksinimit në Shqipëri ka nisur që në muajin janar. Vaksinat që po përdoren në vendin tonë janë Pfizer, AstraZeneca, si dhe Sinovac dhe Sputnik V. sot Shqipëria ka nënshkruar një tjetër kontratë me Pfizer, për të cilën është treguar mjaft hermetike duke mos dhënë asnjë detaj për çmimin apo për sasin e dozave të marra.

Kryeministri Edi Rama ka bërë bilancin e numrit të vaksinimeve anti-covid që janë bërë deri më tani në vendin tonë. Përmes një postimi në Facebook Rama tregon se numri i të vaksinuarve ka arritur në 850 mijë, nga 1 milionë që synohet të arrihet deri në fund të muajit qershor.

Fushata e vaksinimit në Shqipëri ka nisur që në muajin janar. Vaksinat që po përdoren në vendin tonë janë Pfizer, AstraZeneca, si dhe Sinovac dhe Sputnik V. sot Shqipëria ka nënshkruar një tjetër kontratë me Pfizer, për të cilën është treguar mjaft hermetike duke mos dhënë asnjë detaj për çmimin apo për sasin e dozave të marra.

Sot Bashkimi Europian bëri me dije heqjen e kufizimeve të udhëtimeve me disa vende të Europës, ku mes tyre përfshihej edhe Shqipëria, si vend jo i rrezikuar nga COVID-19.

Postime të ngjashme

“Para 31 gushtit hapim tunelin e 5″/ Balluku: Brenda vjeshtës lidhet Sauku me Maternitetin e ri!

D V

Rindërtimi në Vaqarr, Rama: Shëmbëlltyrë kuptimplotë e solidaritetit shqiptar

D V

Manastirliu nga Saranda: Vijnë sot 50.000 doza të tjera vaksinash Pfizer, apel për studentët të vaksinohen përpara fillimit të vitit të ri akademik

D V

Richard Grenell për vizitë në Shqipëri, publikon foton me Ramën: Në një Tiranë shumë të nxehtë!

D V

Shpërthimi i bombolës në Velipojë, pas dy vajzave ndërron jetë edhe nëna

D V

Mbetet kritike situata e zjarreve në Vlorë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...