Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

852 gjoba për mosmbajtjen e maskës

Shkup, 3 tetor – Gjatë 24 orëve të fundit, në tërë territorin e Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 852 shkelje për mosmbajtje të pajisjeve mbrojtëse.

Për këtë, dikasteri përgjegjës për këtë kontroll, Ministria e Punëve të Brendshme gjatë çdo publikimi të raportit edhe sot apeloi që qytetarët të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara në Qeveri për mbrojtje nga virusi Covid-19.

Postime të ngjashme

Takimi i dytë i Osmanit dhe Stoevit në Antalia

Dafina Vidishiqi

PDSH me Sadi Bexhetin synon fitoren në Tetovë

Dafina Vidishiqi

Komuna e Jegunovcës pa menaxhim me mbeturinat, në hyrje të fshatrave ju “mirëpresin” deponitë e egra

Dafina Vidishiqi

ESHS-Maqedoni: Vitin e kaluar kanë vdekur 25.775 persona, 10.9 përqind prej tyre nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Prizreni dhe Tetova do të lidhen me tunel!

Dafina Vidishiqi

BE heq zyrtarisht kufizimet për qytetarët e Maqedonisë e Veriut (VIDEO)

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...