Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

862 raste të reja, 14 të vdekur dhe 223 të shëruar, bilanci i fundit me Covid 19

Zhurnal Ads

Shkup, 29 tetor – Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2699 teste dhe janë regjistruar 862 raste të reja me Covid-19 në: Shkup-390, Kumanovë-22, Shtip-28, Prilep-55, Tetovë-48, Strugë-9, Veles-53, Manastir-31, Ohër-18, Kavadarci-24, Gostivar-18, Gjevgjeli-12, Strumica-27, Kriva Pallanka-10, Radovish-7, Krushevë-2, Kocani-25, Probishtip-12, Demir Hisar-4, Makedonski Brod-1, Pehchevë-3, Berovë-3, Valandovë-6, Vinicë-9, Delçevë-5, Kratovë-6, Sveti Nikole-6, Kërçovë-17, Resnjë-3, Negotinë-8.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 223 pacientë të shëruar nga: Shkupi-75, Kumanova-9, Stip-10, Prilep-16, Tetova-27, Veles-6, Manastir-13, Kavadarci-6, Gostivar-5, Gjevgjeli-14 , Strumica-14, Radovish-6, Kocani-7, Demir Hisar-2, Berova -3, Pehcheva-1, Kratovo-1, Sveti Nikole-2, Kërçovë-4, Resnja-1 dhe Negotina-1.

14 persona vdiqën, pesë pacientë nga Shkupi (35, 82, 62, 90 dhe 77), një nga Prilep (54), një nga Tetova (88), një nga Struga (66), një pacient nga Velesi (78), një nga Manastiri (76), dy pacientë nga Strumica (63 dhe 68), një nga Radovish (66) dhe një pacient nga Resnja (83).

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Aktivistët “Të shpëtojmë Kodrën e Diellit”: Bektesh, ski ashensori prej 10 milion euro që e promovove në Kodrën e Diellit, nuk punon

R ZH

Bullgaria insiston që raportet ndërfqinjësore të jenë në kapitullin kryesor për BE, Gjermania kundërshton

T E

Sot filloi viti i ri shkollor, “të gjithë” nxënësit para kompjuterëve

Z H

Bytyqi: Punësimet kornizë, pasi ta kalojmë krizën me pandeminë

T E

Mariçiq – Bërns: SHBA është aleat i fuqishëm në reformat për sundimin e së drejtës

Z H

Si është gjendja e epidemisë së Covid në Tetovë? Flasin nga shtabi i krizës

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...