Maqedoni TOP LAJM

88 raste të reja me Covid-19, 135 të shëruar dhe 5 viktima

Zhurnal Ads

Shkup, 22 shtator, zhurnal.mk – Gjatë 24 orëve të fundit Ministria e Shëndetësisë nga 1618 teste të kryera ka regjistruar 135 raste të reja të të infektuarve më Kovid-19. Shkup-45, Kumanovë-4, Shtip-1, Prilep-7, Tetovë-6, Strugë-3, Manastir-2, Ohër-3, Gostivar-1, Strumicë-7, Kriva Pallankë-2, Koçanë-3, Makedonski Brod-1, Vinicë-1 dhe Kërçovë-2.

Ndërkohë Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 135 pacientë të shëruar dhe 5 viktima. Betejën me Kovid-19 e ka humbur një pacient nga Tetova i moshës 53 vjeçe, një 60 vjeçar nga Gostivari, një nga Prilepi i moshës 57 vjeçe, një pacient 60 vjeçar nga Struga dhe një tjetër 60 vjeçar nga Manastiri.

Postime të ngjashme

Cilët deputet nga përbërja e kaluar kanë kërkuar apanazhë, a do të transferohen në institucionet shtetërore?

admin

Mariçiq: Autoritetet greke nuk mund t’i gjejnë Grujevskin dhe Boshkovskin

Z H

D-r.Panovski: Mbajtja e maskës në ambient të hapur nuk do të ketë efekt, vetëm do t’i maltreton qytetarët

XH,I
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...