Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

9 persona nga MPB kanë falsifikuar dokumentet për të aplikuar për projekte

Shkup, 10 shkurt – Profesoresha Frosina Remenski, ish-Prodekane në Fakultetin e Sigurisë dhe ish-deputete sonte në emisionin Click Plus në TV21, ku po diskutohet për pajisjet e famshme që duhej të vinin në fakultet por që askush nuk i ka parë, përcjell Zhurnal.mk

Remenski për këtë rast ka paraqitur edhe padi penale. Remenski gjithashtu tha se vendimet e Fakultetit ishin te falsifikuar dhe se brenda këtij falsifikimi përfshin edhe persona të Ministrisë së Punëve të Brendshme, të cilët në të njëjtën kohë janë regjistruar si punonjës të Fakultetit dhe se janë drejtues të projekteve. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Vazhdon debati i përgjithshëm për ribalancin e plotësuar të Buxhetit

Z H

Moti sot në RMV

Z H

Seanca të tre komisioneve kuvendore

Z H

Ali Ahmeti: Mbretëreshat e xhudos do mbeten inspirim dhe simbol për brezat e ardhshëm

D V

Lëvizja Besa mbajti kuvendin e nëndegës në Kamjan, ja kush u zgjodh kryetar

D V

Përurohet shëtitorja pranë bregut të Vardarit në rrugën “13 Nëntori”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...