Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

9 të vdekur, 387 të shëruar dhe 394 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni

Shkup, 27 janar – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë 2236 testime, ndërsa janë regjistruar 394 raste të reja me Covid 19, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, 190 raste janë regjistruar vetëm në Shkup. Më tej 29 raste në Kavadar, në Veles 19, në Dellçevë 16, në Kumanovë 14, në Ohër 12, në Dibër 12, në Gostivar 11, Prilep 7, Shtip 7, Berovë 7, Manastir 7, Demir Kapi 7, Kërçovë 6, Tetovë 5, Gjevgjeli 5, Shën Nikollë 4, Negotinë 4, Vinicë 4, Strugë 3, Koçan 3, Kriva Pallankë 3, Radovish 3, Krushevë 3, Resnje 2, Probishtip 2, Kratovë 2 dhe Pehçevë 2.

Kanë ndëruar jetë 9 pacientë të moshës 74, 82, 61, 70, 77, 87, 57, 79 dhe 65.

Nga ana tjetër janë shëruar 387 pacientë.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve deri tani është 91555, i të shëruarve 80008, i vdekjeve 2821 dhe rastet aktive janë 8726.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Zhurnal mëson / Afaristi i mirënjohur, Argëtim Saliu kandidat për kryetar komune i koalicionit ASH – AAA për Strugë?

Bexhet Musliu

Bilall Kasami dhe gjithë funksionarët e Lëvizjes Besa bëjnë thirrje për Regjistrim të popullatës

T E

“Shtetësia”, janë paraqitur rreth 1 000 persona

T E

Hoxha: Deri më 31 mars do të prolongohet afati për blerjen e edhe 1.500 tonë duhan

Bexhet Musliu

Izraeli lider në botë, Serbia ndër të parat, ja në cilat vende kryesojnë me programet e imunizimit

T E

Arrestohen dy shtetas britanez në aeroportin e Shkupit me test PCR të falsifikuar

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...