Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

9 viktima dhe 143 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 25 shtator, zhurnal.mk – Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1504 testime për coronavirus, ndërsa 143 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre në Shkup-43, Kumanovë-16, Shtip-4, Prilep-9, Tetovë-6, Strugë-2, Veles-3, Ohër-2, Kavadar-3, Gostivar-6, Gjevgjeli-4, Strumicë-11, Radovish-1, Koçani-15, Probishtip-1, Pehçevë-1, Vallandovë-3, Vinicë-2, Dellçevë-3, Sveti Nikollë-5, Kërçovë-2 dhe Negotino-1.

Kanë ndërruar jetë edhe 9 pacientë.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 110 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm ka shkuar në 17.343, prej të cilëve 14.422 janë shëruar, ndërsa 721 kanë ndërruar jetë. Numri i rasteve aktive është 2200.

Postime të ngjashme

Shabani: Gabimi në mesazh nuk është i MASH-it por operatorëve celularë!

Dafina Vidishiqi

Ahmeti për ditën e çlirimit të Republikës së Kosovës: Shteti i Kosovës po ecë përpara

Dafina Vidishiqi

Rënia e lindjeve, shqetësuese në Kërçovë! Për 5 vite numri është përgjysmuar

Dafina Vidishiqi

Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

Dafina Vidishiqi

Të hënën fillon regjistrimi në shkollat e mesme

R Zh

MASH: Shkollat nuk guxojnë të marrin para për dëftesat, kjo është në kundërshtim me Kushtetutën dhe ligjet

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...