Agjencia Zhurnal.mk
Bota

9 viktima dhe 144 raste të reja me Kovid-19 në Mal të Zi

Në 24 orët e fundit, në Malin e Zi, u regjistruan nëntë vdekje dhe 144 raste të reja infektimi për shkak të COVID-19, njoftoi sot Instituti i Shëndetit Publik (ISHP).

“Që nga llogaritja e djeshme, nëntë vdekje në lidhje me COVID-19 janë raportuar në Institut, nga të cilat tre pacientë nga Bijelo Polje, dy nga Podgorica dhe një nga Nikshiq, Bar, Cetinje dhe Tuzi, nga të cilët më i riu ishte 69 dhe më i vjetri 90 vjeç”, thuhet në njoftim.

Që nga fillimi i pandemisë, numri i përgjithshëm i vdekjeve në lidhje me infeksionin COVID-19 në Malin e Zi ka arritur në 1 438, kurse i rasteve të regjistruara është 95 695.

Numri i përgjithshëm i rasteve aktive COVID-19 në vend është 3 142.

Aktualisht, 397 pacientë me COVID 19 janë duke u trajtuar në spitale.

Postime të ngjashme

Gjermania kundërshton propozimin e mbështetur nga SHBA-ja për të hequr dorë nga patentat për vaksinat kundër KOVID-19

N E

Në Francë nga 12 maji të gjithë qytetarët pa dallim moshe kanë të drejtë të aplikojnë për t’u vaksinuar

N E

Ish-presidenti i Maldiveve plagoset në një shpërthim

N E

Qetësohet situata në ishullin e Jersey, anijet luftarake Franceze dhe Britanike tërhiqen

N E

Presidenti Slloven: E dimë nga përvoja se ndryshimet e kufijve në këtë pjesë të Evropës nuk zhvillohen pa flijime

N E

Dendias: SHBA do të ishin partneri ideal për të bindur Turqinë të pranojë Konventën e Detit

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...