Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

934 të infektuar të ri nga bilanci me Covid 19, 5 kanë humbur jetën

Zhurnal Ads

Shkup, 30 tetor – 934 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, që është dhe shifra më e lartë e regjistruar deri më tani që nga shpallja e pandemisë. I lartë është edhe numri i të shëruarve.

Gjithsej 454 persona e kanë fituar betejën me virusin Korona, ndërsa në 24 orët e fundit 5 persona kanë ndërruar jetë. Janë kryer gjithsej 2 748 teste, edhe ky një tjetër rekord për sa i përket testimeve.

Shkup – 420
Kumanovë – 35
Shtip – 20

Dibër -5
Prilep – 61
Tetovë – 58
Strugë – 5
Tito Veles – 82
Manastir – 33
Ohër – 23
Kavadarcë – 19

Gostivar – 18
Gjevgjeli – 13
Strumicë – 30
Kriva Pallankë – 4
Radovish – 7
Krushevë – 2
Koçani – 22
Probishtip – 8
Demir Hisar – 2

Pehçev – 1
Valandovë – 1
Berovë – 8
Vinicë – 2
Delçevë – 4
Kratovë – 4
Sveti Nokol – 13
Kërçovë – 20
Resnje – 6
Negotinë – 8

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Antikorrupsioni: Akuzat e Ivanovit janë paushale

E.E.

Dimitrov takoi ambasadorin Timonie, u diskutua për mbajtjen e konferencës së parë ndërqeveritare

T E

VMRO-DPMNE sot proteston para Qeverisë, MPJ-së dhe Ministrisë së Drejtësisë

E.E.

Borxhi i mbetur për ujin do të mund të paguhet pa interes prej 2 nëntorit deri më 15 nëntor

E.E.

Sot thuhen fjalët përfundimtare për rastin “Shuplaka”

E.E.

Sugarevski në Dogana kurse Avni Rustemi në Agjencinë për rini dhe sport

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...