Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

95-vjeçarja vazhdon qepjen e maskave pasi u shërua nga COVID-19

Kur filloi pandemia me COVID-19, Miriam Looker ishte vënë në aksion sipas porosisë së djalit të bashkëshortit të saj i cili punon doctor në Ohio.

95-vjeçarja përdori materiale dhe nga to krijonte maska mbrojtëse, deri në 10 sosh. Pasi kishte qepur mbi 1,000 maska, ajo mori pushim për shkak se edhe vetë u infektua me koronavirus.

Pasi u shërua, Looker iu rikthye qepjes së maskave. Ajo bën prerjen e materialit gjatë natës, i qep e të nesërmen i vë mbajtëset elastike nga të dyja anët.

Maskat e saj janë dërguar tek pacientët e djalit, në kasha e shkolla, shkruan AP.

Ajo tani thotë se ka qepur afër 1,700 maska.

Postime të ngjashme

Për shtatzëni më të shëndetshme pini lëng karote

T E

​Kjo vitaminë është arma më e fortë në luftën kundër sëmundjeve të rënda

T E

Qeni i shpëton jetën pronarit pasi pësoi goditje në tru

S.B.

Regjistroi një video të drejtpërdrejtë: Një aksidentit që përjetoi, bëhet hit në internet

S.B.

Ky qytet i ‘mërzitur’ në Rusi është i shkretë, temperaturat arrijnë deri në -50 gradë

S.B.

Çfarë fati – BMW mezi shmangu përplasjen me një tufë drerësh

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...