Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

97 pacientë me COVID, 18 prej tyre në gjendje të rëndë në spitalin e Pejës

Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë janë duke u trajtuar 97 pacientë me COVID-19, ndër ta pesë  pacientë janë në respirator (CPAP), 68 pacientë janë në oksigjeno terapi ndërsa nga këta 18 pacientë janë në gjendje më të rëndë.

Sipas një njoftimit thuhet se dy pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit nga COVID-19.

Tutje në njoftim thuhet se gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 220 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë̈, dhe nga këta 19 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

“Katër lindje kanë qenë gjatë ditës së djeshme në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, tri normale dhe një me prerje cezariane. Kanë lindur katër foshnje, dy të gjinisë mashkullore dhe dy të gjinisë femërore. 242 pacientë kanë kryer analiza, që në total kanë bërë 3,531 analiza, ndërsa janë kryer tetë operacione”, thuhet në njoftim.

Postime të ngjashme

Votat e Enver Hoxhajt si kandidat për kryeministër

S.B.

Vazhdon rritja e rasteve me COVID-19, për 24 orë shënohen shtatë vdekje dhe 591 raste të reja

S.B.

NISMA nuk e kaloi pragun, ky është numri i votave që mori Fatmir Limaj

S.B.

Sa u votuan partitë në zgjedhjet e vitit 2019 dhe 2021 – dallimi në vota, përqindje dhe ulëse

S.B.

Kosovë/ Ministri i Shëndetësisë: Ka pasur rritje të rasteve me COVID-19, të respektohen masat

S.B.

Adriana Matoshi siguron ulëse në Kuvend të Kosovës duke lënë pas disa ish-deputetë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...