Agjencia Zhurnal.mk
Covid 19 Maqedoni

98 raste të reja dhe 9 viktima, mes tyre një 23 dhe një 29 vjeçare

Shkup, 15 shtator – Zhurnal.mk – Në 24 orët e fundit janë bërë 1404 testime për Covid, ndërsa janë regjistruar 98 raste të reja pozitive, informon Zhurnal.

Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 50 raste të reja. Në Kumanovë 6, në Shtip 4, Prilep 5, Tetovë 7, Strugë 3, Veles 1, Manastir 4, Ohër 2, Gostivar 1, Strumicë 9, Kriva Pallankë 1, Koçan 1, Berovë 1, Dellçevë 2 dhe Kërçovë 1.

Kanë ndëruar jetë nëntë pacientë. Bëhet fjalë për pacient 52 vjeçar nga Kriva Pallanka, dy pacientë të moshës 60 dhe 62 vjeçare nga Gostivari, një nga Kumanova 60 vjeçar, një nga Velesi 70 vjeçar, dy nga Strumica 29 dhe 44 vjeç, si dhe nga Shkupi dy pacientë të moshës 71 dhe 23 vjeçe. Viktima më e re 23 vjeçe është nga fshati Sfillare e Shkupit.

Ndërkohë janë shëruar 104 pacientë.

Deri tani në vend janë regjistruar gjithsej 15925 raste pozitive, prej tyre 13418 janë shëruar, 661 kanë vdekur ndëras numri i rasteve aktive është 1846.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

Analizë – Covid19 / Masat e reja mund të rëndojnë edhe më shumë ekonominë dhe papunësinë në vend!

R Zh

Hristijan Mickovski: Kemi dështuar të ballafaqohemi me krimin dhe korrupsionin

N E

Hoxha: Deri më 15 qershor do të paguhen gjitha subvencionet për bujqit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...