Agjencia Zhurnal.mk

Rekomanduara

2935C0E4-AD98-4CA6-B4D6-C0B28CE42D95_w1023_r1_s

Kontesti me Bullgarinë rrezikon nisjen e bisedimeve mes Maqedonisë së Veriut dhe BE-së

Shkup, 28 tetor, zhurnal.mk – Maqedonia e Veriut mund të mos nisë bisedimet e anëtarësimit me Bashkimin Evropian në nëntor, në rast se nuk arrihet marrëveshje me Bullgarinë, e cila këtë çështje e ka kushtëzuar …

Më tepër

Marketing

Rajon/Botë

iMobile a3/1

iMobile a3/2

iMobile a3/3

iMobile a3/4

PC3/1

PC3/2

PC3/3

PC3/4

Ekonomi

Kulturë

Ekonomi / Teknologji / Kuriozitet

dims-2-3
Teknologji

Adobe Flash gjen fundin e tij në Windows 10

Mbështetja e Windows 10-ës për Flash zyrtarisht mbaron në fund të vitit dhe nuk do të marrë më përditësime as për Intel Explorer e as Edge pas Dhjetorit. Microsoft ka lëshuar një përditësim në Windows …

111890121_gettyimages-1145207411-1-780x439
Medicina

Forconi sistemin imunitar kundër COVID-19 me ndihmën e vitaminës D, zinkut dhe turshive

Dimri po vjen me një valë të dytë të COVID-19, kështu që kurrë nuk ka qenë më e rëndësishme nevoja për të forcuar imunitetin tuaj. Së bashku me larjen e duarve, maskat dhe distancimin shoqëror, …

rtyrtue65re
Kuriozitete

E bija 6-vjeçare i vdiq nga kanceri, përlotet nëna

Edhe pse martesa për gjithkënd është cilësuar si dita më e rëndësishme e jetës, për Amandan nga Britania e Madhe nuk rezultoi kështu, pasi ajo pak kohë më parë humbi vajzën nga sëmundja e kancerit. …