Agjencia Zhurnal.mk

Rekomanduara

mash

MASH: Të infektuar nën 1% e nxënësve dhe kuadrit, protokollet janë efikase

Shkup, 27 tetor, zhurnal.mk – Ministria e Arsimit dhe Shkencës njofton se më pak se një përqind e nxënësve dhe kuadrit në shkolla fillore dhe të mesme janë të infektuar me KOVID-19. Prandaj në bazë …

Më tepër

Marketing

Rajon/Botë

iMobile a3/1

iMobile a3/2

iMobile a3/3

iMobile a3/4

PC3/1

PC3/2

PC3/3

PC3/4

Ekonomi

Kulturë

Ekonomi / Teknologji / Kuriozitet

samsung-galaxy-s21-03-780x439
Teknologji

Kamera kryesore e Samsung Galaxy S21 Ultra vjen me 108MP, ajo për Selfie me 40MP?

Burime të reja të informacioneve që kanë rrjedhur së fundmi sugjerojnë se Samsung Galaxy S21 Ultra nuk do të ketë ndryshime të konsiderueshme krahasuar me modelin aktual. Modeli i ri Ultra nga Samsung do të …

1298630794-H
Medicina

Katër ushqime që do të ndihmojnë në luftën kundër dhimbjeve

Nëse luftoni shpesh me dhimbjen, ngrënia e disa lëndëve ushqyese të caktuara mund t’ju ndihmojë ta luftoni atë. Ndihmoni vetes gjatë ditëve tuaja më të ngarkuara me ushqimet e renditura më poshtë: Karotat lehtësojnë dhimbjen …

53702410_303
Bota

Shkencëtarët: Të dhëna të reja për ujë në Hënë

Me sa duket Hëna nuk është aq e thatë sa mendohej: Rezervat e ujit në satelitin e Tokës jo vetëm që mund t’i thjeshtojnë misionet e ardhshme për në Hënë, por edhe rrugën drejt Marsit. …