Agjencia Zhurnal.mk

Rekomanduara

aleksandrova

Aleksandrova: VMRO meriton një udhëheqës të guximshëm, jo ​​patriot në Facebook

Shkup, 23 tetor – Emilija Alexandrova komentoi protestën e VMRO-DPMNE sot dhe fjalimin e Hristijan Mickovski, duke thënë se partia ka nevojë për një udhëheqës të guximshëm dhe jo patrioti në Facebook, siç e përshkroi …

Më tepër

Marketing

Rajon/Botë

iMobile a3/1

iMobile a3/2

iMobile a3/3

iMobile a3/4

PC3/1

PC3/2

PC3/3

PC3/4

Ekonomi

Marketing

Kulturë

Ekonomi / Teknologji / Kuriozitet

Screenshot_3-63-780x439
Teknologji

Superkompjuteri LUMI do të jetë një nga më të fuqishmit në BE

Superkompjuteri LUMI do të ketë një performancë kulmore teorike prej mbi 550 petaflops. HPE ka njoftuar se i është dhënë një kontratë 160 milionë për të ndërtuar një nga superkompjuterët më të shpejtë në botë …

pare
Ekonomi

Kur aplikohet dhe kush do të marrë subvencione të pagave?

Shkup, 23 tetor – Projektligji për mbështetjen financiare të punëdhënësve të prekur nga kriza e pagave KOVID-19 për tetor, nëntor dhe dhjetor 2020, propozuar nga Ministria e Financave, u miratua nga Qeveria dje dhe do …

trup
Kuriozitete

A mund të humbësh peshë nga ushqimet me kalori negative?

Njerëzit që u nënshtrohen regjimeve strikte të ushqyerjes me synimin për të rënë në peshë, janë joshur nga të ashtuquajturat ushqime me kalori negative. Këto ushqime supozohet të kenë nevojë për më shumë energji për …