Agjencia Zhurnal.mk

Rekomanduara

pavle-trajanov

Trajanov: Teza e plasuara nga Bullgaria janë jashtëzakonisht të rrezikshme dhe armiqësore për vendin tonë

Shkup, 19 tetor – Duke folur në ‘Vetëm e vërteta’ Pavle Trajanov nga LD tha se Bullgaria po bënte teza absurde në lidhje me çështjen maqedonase. “Bullgaria vë teza absurde në çështjen maqedonase sepse gjuha …

Më tepër

Marketing

Rajon/Botë

iMobile a3/1

iMobile a3/2

iMobile a3/3

iMobile a3/4

PC3/1

PC3/2

PC3/3

PC3/4

Ekonomi

Marketing

Kulturë

Ekonomi / Teknologji / Kuriozitet

FX2HTD2igDw5Q6MWkbD3YP-1200-80-780x439
Teknologji

Konsola e edicionit special PS5 Spider-Man është absolutisht e mrekullueshme

Tani jemi vetëm disa javë larg nga prezantimi zyrtar i Sony PS5, me lojtarë në të gjithë botën që po presin të mund të luajnë lojëra të mrekullueshme të PS5 si Spider-Man Miles Morales në …

0.93811400_1568715427_gettyimages-1142892270-170667a
Medicina

Humbja e dëgjimit: Një tingull i veçantë mund të jetë tregues i dëmtimit të veshit

Ekspozimi ndaj zhurmës së lartë është shkaku i dytë më i madh i humbjes së dëgjimit. Organizata bamirëse ‘Action On Hearing Loss’ vuri në dukje: “Ekspozimi i gjatë ndaj tingujve mbi 80dB mund të dëmtojë …

Screenshot_15-4-780x439
Kuriozitete

“Baba Vanga 2020”: A e parashikoi gruaja misterioze e verbër coronavirusin?

Gruaja misterioze e verbër Baba Vanga besohet të ketë paralajmëruar sëmundjen e coronavirusit (COVID-19) “do të jetë mbi të gjithë ne” shumë vite më parë. Vangeliya Pandeva Gushterova, e njohur më mirë si Baba Vanga, …