Zaev-Pasarivakis: Gjithçka që bëjmë është për më shumë investime dhe zhvillim ekonomik

Shkup, 9 korrik – Kryeministri Zoran Zaev realizoi sot takim me Nektaria Pasarivakis, kryetare dhe drejtoreshë ekzekutive e konferencës “Ekonomist” për Greqinë, Qipron, Maltën dhe Evropën Juglindore.

 

Pasarivakis falënderoi Kryeministrin Zaev për pjesëmarrjen e tij në konferencë dhe për përpjekjet e tij për të përmirësuar marrëdhëniet ekonomike midis dy vendeve. Ajo shprehu fjalë pozitive për rolin udhëheqës të Kryeministrit Zaev dhe avancimin e proceseve shumë të rëndësishme midis dy vendeve, të gjitha me qëllim të zhvillimit ekonomik.

Në takim edhe njëherë kryeministri Zaev shprehu mbështetjen e tij dhe përgëzoi organizimin profesional të konferencës “Ekonomist”, në të cilën marrin pjesë liderë, biznesmenë, diplomatë dhe personalitete të shquara nga fusha të ndryshme.

U konkludua se investimet kanë një rol shumë të rëndësishëm për zhvillimin e rajonit të Ballkanit Perëndimor deri në integrimin e mëtejshëm në BE.

Related posts

Në shuarjen e zjarrit në afërsi të Velesit janë përfshirë edhe të punësuar në EP “Babuna”

D V

Rreth 20 mijë vaksina “AstraZeneca” dhe “Sputnik” pritet të arrijnë javën e ardhshme

Z H

Dhjetëra qytetarë kolabojnë nga temperaturat e larta, mbi 100 ndërhyrje në ditë nga ndihma e shpejtë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com