Agjencia Zhurnal.mk

A do certifikohet 30 qershori? Borchardt: E vendos misioni i OSBE-ODIHR

Tiranë, 28 qershor – Ambasadori i OSBE në Tiranë Bernd Borchardt dhe drejtuesja e prokurorise se krimeve te renda Donika Prela firmosen nje memorandum mirëkuptimi për bashkëpunimin dhe Komunikimin midis Policisë Gjyqësore dhe Prokurorisë në Procedimet Penale.

Ne dalje nga krimet e renda, Bochart u pyet nga mediat nese zgjedhet e se dieles do te certifikohen.

BERND BORCHARDT

AMBASADOR I OSBE

“ Kjo është një pyetje që duhet tia beni te hënën shefes apo vëzhguesve së monitorimit te zgjedhjeve të OSBE-ODIHR, besoj se ato do te kene një raport konkret ”.

Nderkohe para se te largohej me nxitim, Borchardt dhe edhe nje koment per dosjet 339 dhe 184.

“Jane çështje hetimore dhe duhet te ndiqen procedurat standarte, duhet te shohim nëse do të ketë fajtorë. ”

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...