Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

A do të ketë marrëveshje?/ Basha takon Fatmir Mediun në selinë e PD-së

Kryedemokrati Lulzim Basha po zhvillon një takim në selinë blu me kreun e Partisë Republikane, Fatmir Mediu, me qëllim arritjen e një marrëveshjeje për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Këtë të mërkurë, lideri demokrat arriti një marrëveshje me liderin e PDIU-së, Shpëtim Idrizi.

Më herët, Mediu ka deklaruar se nëse nuk gjen një konsensus me Bashën, PR do të garojë e vetme në 25 prill.

Deri më tani, PD ka mbyllur marrëveshjen me Shpëtim Idrizin, Agron Dukën, Dashamir Shehin dhe Nard Ndokën.

Postime të ngjashme

Këshilltari gjerman i Bashës i shkruan ambasadores Yuri Kim: Berisha ka bërë shumë për perëndimin dhe Shqipërinë, ai është një njeri i SHBA dhe BE dhe s’ka lidhje me krimin

D V

Shqipëri, temperaturat gjatë ditëve të ardhshme pritet të shkojnë deri në 43°C

D V

Ministria e Shëndetësisë konfirmon mbërritjen e variantit “delta” të COVID në Shqipëri

D V

Situata e Covid 19 në vendin tonë; Rastet e reja në 24 orët e fundit

D V

Varianti “Delta” hyn në Shqipëri, reagon Manastirliu: Vaksinimi, arma më e fuqishme

D V

Rama pas aksidentit në Kroaci: Fatkeqësi pikëlluese për humbjen e vëllezërve dhe motrave nga Kosova

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...