Agjencia Zhurnal.mk
Sport

A do të luajë Messi kundër Bilbaos, flet trajneri Koeman

Ronald Koeman shmangu konfirmimin, në konferencën për shtyp para finales së Super Kupës Spanjolle kundër Athletic, nëse Leo Messi do të jetë gati për të filluar, pas disa ditësh vuajtje nga shqetësimi në kyçin e këmbës dhe e la fjalën e fundit për vetë lojtarin.

“Ai u stërvit individualisht dje dhe sot do të stërvitet me grupin. Ne do të shohim nëse mund të luajë apo jo. Fjala e fundit është gjithmonë e vetë lojtarit. Ne do të presim për mëngjes për të parë se si reagon trupi i tij. Ne shpresojmë që ai të jetë gati”, shpjegoi trajneri holandez.

Koeman nuk e fshehu rëndësinë e pranisë së tij në ekip.

“Nëse Messi luan, ka më shumë besim. Nëse mund të jesh me më të mirët, gjithmonë të jep më shumë shanse për të fituar. Po flasim për numrin 1 në botë. Nëse jo, diçka po na mungon. Të gjithë duhet të jenë 100% në fillim sepse është një finale, por nuk është ndeshja e fundit e sezonit. Është një finale, por ne duam që ata që luajnë të jenë në të mirën e tyre, por pa marrë rreziqe të panevojshme”, përfundoi ai.

Postime të ngjashme

Juventusi përgatit ofertën për Manuel Locatellin!

Z H

Pogba mungon edhe ndaj Chelsea-t, por Solskjaer rikuperon tre të tjerë!

Z H

Shqiptari firmos kontratë profesionale me klubin e njohur gjerman

Z H

Man.Utd – Milan, super derbi i Europa Ligës

Z H

Milan, Pioli ka gati skemën e re, ja formacioni i ri i Milanit

Z H

Babai i portierit Alisson Becker vdes tragjikisht në një liqen në Brazil

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...