Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

A e ka refuzuar MPB kërkesën e Vuçiqit për vizitë në Kosovë?

Prishtinë, 21 nëntor, Zhurnal-ks – Është raportuar se presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, ka kërkuar nga zyra ndërlidhëse mes Kosovës e Serbisë që t’i lejohet vizita në Kosovë bashkë me Aleksandër Vulin e Marko Gjuriqin.

Në media është raportuar se Ministria e Punëve të Brendshme nuk e ka pranuar këtë kërkesë.

Gazeta Online Insajderi.com ka kontaktuar me ministrin e MPB, Agim Veliun. Ai hezitoi të fliste mbi këtë çështje.

“Nëse ka diçka Ne lëshojmë komunikatë”, tha shkurt Veliu.

Më 26 mars të vitit 2018 një person ish-drejtori i së ashtuquajturës “Zyre për Kosovën”, ishte arrestuar për shkak të vizitës pa leje në Veri të vendit.

Postime të ngjashme

Osmani në Austri: BE ta mbajë premtimin, Kosova i ka plotësuar kriteret për liberalizim të vizave

Bekim Laçi

Arrestohet babai i foshnjës që solli në jetë 14-vjeçarja në Gjakovë

Bekim Laçi

Dialogu Kosovë-Serbi, Phillips kundër idesë për shkëmbim të territoreve

Bekim Laçi

Vetëvendosje dhe opozita përplasen për dialogun

Bekim Laçi

Albert Zogaj zgjidhet kryesues i ri i Këshillit Gjyqësor të Kosovës

Bekim Laçi

Byroja e Sigurimeve: Nga 1 korriku qytetarët e Kosovës nuk do të paguajnë 15 euro taksë në Mal të Zi

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...