Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

A e kanë këto dy objekte të njëjtën ngjyrë – vendoseni gishtin tuaj në mes tyre dhe e gjeni përgjigjen

Mashtrimi optik ndodh kur truri përpiqet të kuptojë se çfarë shohin sytë.

Si në këtë shembull dy objekte që janë me të njëjtën ngjyrë, edhe pse ne mund të shohim nganjëherë që nuk janë.

Truri po përpiqet ta kuptojë. Por ai nuk po bën mirë. Një hile e vogël me gisht ju ndihmon, transmeton Telegrafi.

Një iluzion optik, një fenomen i keqpërceptuar që shpesh mund të jetë konfuz. Ndodh kur truri interpreton një objekt që sytë e shohin ndryshe.

Këtu është një shembull. Dy objekte në foton fillestare kanë të njëjtën ngjyrë. Mirë, por të gjithë e shohim që nuk janë. A je i sigurt?

Vendosni gishtin tuaj në një pozicion horizontal pikërisht në nyjen midis dy objekteve dhe e gjeni përgjigjen.

Postime të ngjashme

Prindër, ndëshkoni veprimin dhe jo fëmijën!

D V

Zgjidhni një imazh dhe zbuloni mesazhin emocionues që ka për ju

D V

Jo 1 por 4 libra; Harry do të publikojë të dytin vetëm pasi mbretëresha të vdesë, për këtë arsye

D V

Zgjidhni një rreth dhe zbuloni se sa optimist jeni

D V

Testi që ju tregon çfarë objektivash ju udhëheqin në jetë

D V

Pas fotos së ëmbël të ditëlindjes së George fshihet pikëllimi i Kate Middleton

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...