Agjencia Zhurnal.mk
Auto

A është BMW iX3 SUV më i mirë elektrik?

Ndryshe nga rivalët e tij të drejtpërdrejtë, më i rëndësishmi, modeli elektrik në gamën e BMW bazohet në modelin klasik.

Ai është iX3, i cili nuk është shumë i ndryshëm nga pikëpamja strukturore nga ‘vëllai’ ose ‘motra’ e tij klasike me karburant fosil.

Me pak fjalë, ai ka një makinë elektrike që i jep, BMW-së, plot 286 kuaj fuqi dhe 400 Nm çift rrotullues, transmeton Telegrafi.

Ka një X në emër, por është vetëm me fuqi në rrotat e pasme.

Me një bateri deri në 80 KWh, ka një diapazon prej 460 km, dhe me një karikues 150 kW, merr një distancë prej 100 km në 10 minuta karikim.

Ajo peshon deri në 2.3 tonë, kështu që fakti që nga 0 në 100 km / orë e arrin për 6.8 sekonda tingëllon i fortë. Gjithashtu, maksimumi është 180 km / orë.

Postime të ngjashme

Osamu Suzuki, kryetari 91-vjeçar i Suzukit do të pensionohet këtë verë

S.B.

Mercedesi lanson gjeneratën e re të C-Class – LIVE

S.B.

Vetëm 63 persona mund të zotërojnë një jaht Lamborghini që kushton 3.4 milionë dollarë

S.B.

Furgoni me ashensor, ofron një pamje panoramike dhe një luks të jashtëzakonshëm

S.B.

Shikojeni veturën 18 milionë dollarëshe La Voiture Noire nga Bugatti – shitja më e shtrenjtë

S.B.

Prodhimi çek i veturave në nivelin më të ulët që nga viti 2014

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...