A ju propozua Hungaria për tu arratisur si Gruevski? Meta: Kam respekt, e mori në qafë nepotizmi

nga Redaksia

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ndërsa ishte i ftuar në “Quo Vadis” të moderatores Pranvera Borakaj, në Vizion Plus përballë gazetarëve Roland Zili dhe Mentor Kikia, ka folur për akuzat e tij ndaj SPAK dhe Altin Dumanit, si dhe për të ardhmen politike.

Gjatë deklaratave të tij Meta se i kanë propozuar të arratisur. Referuar kësaj deklarate moderatorja Borakaj e ka pyetur nëse vendi që i kanë sugjeruar për tu arratisur është Hungaria dhe a ka lidhje me ish-kryeministrin e Maqedonisë së Veriut Nikolla Gruevski, Meta tha se ka respekt për këtë të fundit.

Pjesë nga biseda:

Borakaj: Ku ju sugjeruan të ikjni cili ishte vendi, ishte Hungaria?

Meta: Pse Hungaria?

Borakaj: Ka lidhje me Gruevskin?

Meta: Kam shumë respekt për Gruevskin. Bëri gabim që iku. Ai iku për shkak të nepotizmin, emëroi një kushuririn e tij shef, dhe Gruevski pagoi kostot e tijj. Maqedonia në kohën e tij ka qenë një nga modelet më të sukseshmë.

TË REKOMANDUARA

Kush jemi ne

Zhurnal.mk është Agjenci e Lajmeve e pavarur, e themeluar në vitin 2009, që e mbulon Maqedoninë, Kosovën, Shqipërinë edhe lajmet nga bota.

Regjistrohu

Subscribe my Newsletter for new blog posts, tips & new photos. Let's stay updated!

@2009-2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More