Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

A mund ta gjeni numrin e kthyer mbrapsht në mesin e shumë numrave të tjerë ?

Një imazh i publikuar së fundmi shfaq një sfidë për të gjithë të apasionuarit e matematikës dhe numrave në përgjithësi.

Nga ata kërkohet që të gjejnë një numër të kthyer mbrapsht, në mesin e shumë numrave tjerë që janë të vendosur në formën e duhur, transmeton Telegrafi.

Kjo sfidë është publikuar nga kompania britanike e marketingut Reflect Digital, me c ‘rast ka shënuar javën kombëtare të kodimit.

Sipas tyre rekordin për gjetjen më të shpejtë e mban një djalë i ri nga Britania e Madhe, të cilit i janë nevojitur vetëm 30 sekonda për ta gjetur.

E nëse mendoni se keni shikim të mirë dhe koncentrim unik, atëherë provoni ta thyeni rekordin duke e gjetur në më pak se 30 sekonda.

Postime të ngjashme

Shkoi për të pirë, gruaja amerikane u mërzit shumë kur pa përshkrimin që i ishte bërë në faturë

S.B.

Shoferi i kamionit bëri një manovër të gabuar dhe përfundoi në çatinë e një garazhi në Itali

S.B.

Dhjetë fotografi që do të duhet t’i shikoni dy herë, për të kuptuar se çfarë po ndodh në to

S.B.

Videoja virale e qenit që e shpëton qenin tjetër nga mbytja në pishinë

S.B.

Gruaja u shkurorëzua nga burri pasi vuri re një detaj në foton e tij

S.B.

Një mace “kurioze” u ngjit me alpinistët në majën e një mali zviceran

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...