Kuriozitete

A mund ta gjeni numrin e kthyer mbrapsht në mesin e shumë numrave të tjerë ?

Zhurnal Ads

Një imazh i publikuar së fundmi shfaq një sfidë për të gjithë të apasionuarit e matematikës dhe numrave në përgjithësi.

Nga ata kërkohet që të gjejnë një numër të kthyer mbrapsht, në mesin e shumë numrave tjerë që janë të vendosur në formën e duhur, transmeton Telegrafi.

Kjo sfidë është publikuar nga kompania britanike e marketingut Reflect Digital, me c ‘rast ka shënuar javën kombëtare të kodimit.

Sipas tyre rekordin për gjetjen më të shpejtë e mban një djalë i ri nga Britania e Madhe, të cilit i janë nevojitur vetëm 30 sekonda për ta gjetur.

E nëse mendoni se keni shikim të mirë dhe koncentrim unik, atëherë provoni ta thyeni rekordin duke e gjetur në më pak se 30 sekonda.

Postime të ngjashme

2 muaj errësirë në këtë qytet, fillon nata polare

S.B.

Tenton të fikë qirinjtë me maskë në fytyrë, presidenti i Venezuelës: Dëshmi që maska mbron

S.B.

Si të dashuroheni sërish me leximin

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...