Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

A pati përleshje fizike mes deputetëve të LVV-së e LDK-së, flet Kusari-Lila

Prishtinë, 19 nëntor, Zhurnal-ks – Seanca e Kuvendit ku ishte duke u zhvilluar interpelanca për të pagjeturit, është përcjellur me tensione mes deputetëve të LVV-së dhe LDK-së.

Në një moment pati edhe përplasje, gjë që shty nënkryetaren e Kuvendit, Arbërie Nagavci që ta ndërpresë seancën.

Së shpejti mbahet Konventa e Shitjes dhe Marketingut ‘Suksesi është qëllimi yt’

Deputetja e LVV-së, Mimoza Kusari-Lila ka sqaruar për atë që ndodhi në seancë.

Kusari-Lila tha se nuk ka pasur përleshje fizike.

“Nuk ka pas përleshje fizike, ka pas fjalosje dhe grumbullim të deputetëve e akuza por jo fizikisht askush me askënd nuk është përleshur”, ka thënë Kusari-Lila.

Seanca është paraparë të vazhdojë në orën 15:30

Postime të ngjashme

Konjufca: Serbia po përdorë standarde të dyfishta në procesin e dialogut

Bekim Laçi

Kush janë dy serbët që Kurti ia përmendi Vuçiçit në takimin e Brukselit

Bekim Laçi

Kurti shpalos katër propozimet që pati në takim me Vuçiçin

Bekim Laçi

Analizë/ “Bashkë pa kufi” – Sa janë realizuar 83 marrëveshjet Kosovë-Shqipëri ?

Zekirija Haxhiu

Nga sot lejohen dasmat në Kosovë

Bekim Laçi

Debat i ashpër mes asamblistëve të LVV-së dhe Shpend Ahmetit, mund të përfundonte në rrahje

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...